Strana SMER-SD podá v parlamente takýto návrh!

NETKY.SK • 28 Máj 2021, 07:06 • 2 min
Strana SMER-SD podá v parlamente takýto návrh!

BRATISLAVA - Strana Smer - sociálna demokracia sa rozhodla podať procedurálny návrh.

slovakia

left justify in out

Strana podá v Národnej rady procedurálny návrh, v ktorom požiadajú o zbavenie mlčanlivosti v súvislosti so správou Slovenskej informačnej služby.

My sme svedkami toho, že tu sa masívne porušujú zákony a zneužíva právo. Tu sú prípady, kde s vysokou pravdepodobnosťou sedia ľudia nevinne vo väzbe, sú prípady, kde sú mnohí obvinení nevinne a všetci nám hovoria, musíme byť ticho, nemôžte nič povedať,“ povedal Fico s tým, že dokument SIS sa týka všetkých veľkých medializovaných káuz. Dodal, že ak by bol zbavený mlčanlivosti, tak bude verejnosť oboznamovať s celým textom správy.

 

Súvisiaci článok: Smer-SD chce zvolať ďalšiu mimoriadnu schôdzu. Požaduje prepustiť všetkých, o ktorých sa hovorilo na utajovanom stretnutí

Zároveň Fico povedal, že treba počkať s vyslovením nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi, ktoré avizovali nezaradení poslanci Národnej rady a členovia strany Hlas – sociálna demokracia. „To nikomu nepomôže, len prekryjeme priestor zbytočnou, smiešnou diskusiou, ktorá nemá žiadny efekt. Venujme sa prepusteniu ľudí, ktorí sú nevinní a ako zastaviť tento zločinecký gang, ktorý tu ovplyvňuje trestné konania,“ pokračoval. Doplnil, že niekedy tento návrh určite podpíšu.

 

Prečítajte si: HLAS-SD sa bude snažiť o zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze NR SRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies