Strana HLAS vyzýva ministra Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta

NETKY.SK • 22 Jún 2023, 18:15 • 2 min
Strana HLAS vyzýva ministra Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta

BRATISLAVA - HLAS vyzýva ministra vnútra Ivana Šimka, aby zvážil odvolanie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Podľa poslanca HLASu Matúša Šutaja Eštoka odmieta riešiť zhoršujúcu sa situáciu s nelegálnou migráciou a verejne oroduje za stíhaných vyšetrovateľov, namiesto toho, aby ich postavil mimo službu.

slovakia

left justify in out

„Policajný zbor doviedol do stavu, že z neho utekajú všetci slušní policajti. Odmieta riešiť zhoršujúcu sa situáciu s nelegálnou migráciou. Verejne oroduje za stíhaných vyšetrovateľov, namiesto toho, aby ich postavil mimo službu. A namiesto plnenia si služobných povinností si pán Hamran organizuje tlačové konferencie, v ktorých sa úplne zbytočne púšťa do súbojov s politikmi, ktorí upozorňujú na jeho zlyhania,“ uviedol poslanec a generálny manažér HLASu Matúš Šutaj Eštok.

 

img

policajný prezident Štefan Hamran


HLAS upozorňuje, že Štefan Hamran sa správa ako politik, a nie ako nezávislý a nestranícky policajný prezident. „Šéf polície nemá čo verejne špekulovať, že by mal byť riaditeľ Slovenskej informačnej služby odvolaný. Chápem, že sa mu nepáčia upozornenia tajnej služby na nekalú činnosť príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry, ale SIS si len plní svoje zákonom stanovené úlohy. Využívanie zločincov na krivé svedectvá, vydieranie kajúcnikov a zneužívanie trestného práva boli len zlomkom zistení SIS. Práve na základe správy SIS začal Úrad inšpekčnej služby vyšetrovať krivákov z NAKA a poukázal na prepojenie vyšetrovateľov, prokurátorov a kajúcnikov na politické špičky OĽaNO,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies