Stovky židov protestovali proti kresťanským bohoslužbám pri Múre nárekov

NETKY.SK • 29 Máj 2023, 11:15 • 2 min
Stovky židov protestovali proti kresťanským bohoslužbám pri Múre nárekov

JERUZALEM - Stovky židov protestovali v nedeľu proti modlitbám kresťanov neďaleko Múru nárekov v jeruzalemskom Starom meste. Protest údajne časovo kolidoval s posledným dňom 21-dňového obdobia modlitieb a pôstu kresťanov za Jeruzalem a Izrael.

slovakia

left justify in out

Stovky židov protestovali v nedeľu proti modlitbám kresťanov neďaleko Múru nárekov v jeruzalemskom Starom meste. Informoval o tom denník Times of Israel (TOI), podľa ktorého protest židov časovo koliduje s posledným dňom 21-dňového obdobia modlitieb a pôstu kresťanov za Jeruzalem a Izrael.

 

Niektorí účastníci tejto celosvetovej iniciatívy kresťanov prišli oslavovať jej ukončenie do Davidsonovho centra. Ide o archeologickú lokalitu, ktorá hraničí so Západným múrom, kde úrady povoľujú aj spoločné bohoslužby židovských mužov a žien. Tie sú na hlavnom námestí pri Západnom múre zakázané, pretože nie sú v súlade s ortodoxnými zvyklosťami. Na kresťanov prichádzajúcich do Davidsonovho centra protestujúci židia v nedeľu pokrikovali "Misionári, domov!"

 

img

archeologická lokalita Davidsonove centrum

 

Medzi účastníkmi nedeľného protestu bol aj krajne pravicový zástupca jeruzalemského primátora Arje King. Vo svojom neskoršom statuse na sociálnych sieťach vyzdvihol tých, ktorí prišli protestovať proti rozhodnutiu Spoločnosti pre rekonštrukciu a rozvoj židovskej štvrte v Starom meste Jeruzalema. Ide o spoločnosť, ktorá je zodpovedná za Davidsonovo centrum a podľa Kinga umožnila "kresťanským misionárom" usporiadať tam kresťanské bohoslužby a obrady s cieľom "pripraviť misionárske úsilie zamerané na izraelských obyvateľov". "Pokiaľ ide o mňa, nech každý misionár vie, že v Izraeli nie je vítaný," zdôraznil King.

 

TOI konštatoval, že kresťanské bohoslužby v Jeruzaleme sú prínosom pre izraelskú ekonomiku vďaka státisícom pútnikov, ktorí krajinu každoročne navštívia, a sú dôležité aj pre vzťahy Izraela s prevažne kresťanskými národmi a verejnosťou. Mnohí Izraelčania sú však proti prozelytizmu niektorých kresťanských skupín — vrátane tých, ktoré sa samy označujú za mesiášske —, ak sa týka Izraelčanov vyznávajúcich judaizmus.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies