Stíhanie Andreja Babiša v kauze Čapí hnízdo zastavili za zvláštnych okolností

NETKY.SK • 2 September 2019, 10:54 • 2 min
Stíhanie Andreja Babiša v kauze Čapí hnízdo zastavili za zvláštnych okolností

BRATISLAVA - Štátny zástupca Jaroslav Šaroch zastavil stíhanie všetkých osôb, medzi ktorými je aj český premiér Andrej Babiš, v kauze Čapí hnízdo.

slovakia

left justify in out

Svoje rozhodnutie oznámil nadriadeným už v piatok, na verejnosť sa však dostalo dnes. Rozhodnutie ešte posúdi vedenie Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak se zdá, ten krásný #podzim je fuč, ale letos byl zvláště barevný!🍁🍃👌🏻 #autumn

Príspevok, ktorý zdieľa Čapí Hnízdo (@capihnizdo),


Zatiaľ nie je známe, prečo sa tak Šaroch rozhodol. Svoj verdikt pritom mal povedať do soboty. Dôvodom pre zastavenie stíhania môže byť napríklad to, že skutok nie je trestným činom alebo nie je dokázané, že ho spáchal obvinený.

Babiš v nedeľu na TV Prima vyhlásil, že verí, že prípad zastavia. "Dúfam, že justícia rozhodne v môj prospech, pretože potom budem mať pocit, že máme spravodlivosť. Pravda je na mojej strane a že do toho zatiahli moju rodinu a moje deti, je 'prasárna'," uviedol.

 

img

Stíhaniu okrem iných čelila aj Babišova žena Monika, jeho dcéra Adriana Bobeková, švagor Martin Herodes a bývalí členovia spoločnosti Farma Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies