Steinmeier vníma nádeje na mier v Sýrii skepticky

NETKY.SK • 2 Január 2017, 10:07 • 2 min
Steinmeier vníma nádeje na mier v Sýrii skepticky

BERLÍN - Nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier vníma v súčasnosti nádeje na trvalý mier v Sýrii skepticky napriek novému prímeriu, ktoré vstúpilo do platnosti minulý piatok.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Na vyhliadku na mier je potrebná viac než len absencia vojenskej konfrontácie," uviedol Steinmeier pre dnešné vydanie denníka Rheinische Post. Bez skutočných politických rokovaní zahŕňajúcich všetkých významných aktérov sa podľa neho nepodarí boje natrvalo ukončiť.

"To, že prímerie sa viac-menej dodržiava, je opatrnou známkou nádeje pre ľudí v Sýrii. Avšak až najbližšie dni a týždne ukážu, či sa podarí prímerie stabilizovať," povedal šéf nemeckej diplomacie.

Teraz je dôležité, aby strany konfliktu rýchlo umožnili prístup humanitárnej pomoci do všetkých obliehaných miest a jej poskytovateľom už nekládli žiadne prekážky, zdôraznil Steinmeier. Humanitárna pomoc z Nemecka je podľa neho pripravená. "Pre ľudí v Aleppe a iných miestach, ktoré sú dlho obliehané a o ktoré sa dlho bojuje, ide o holé prežitie," dodal minister.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies