Štefan Hamran: Nechutnosti v Trnave sa už nesmú opakovať!

NETKY.SK • 27 Október 2021, 14:17 • 2 min
Štefan Hamran: Nechutnosti v Trnave sa už nesmú opakovať!

BRATISLAVA - Podľa Hamrana je dôležité urýchlene prijať novelu zákona o organizovaní verejných podujatí a zo strany klubov vychovávať a pôsobiť na správanie fanúšikov. Sfunkčniť treba systém s databázou krízových fanúšikov.

slovakia

left justify in out

 

Situácia z nedávneho futbalového derby FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava sa nesmie opakovať. Skonštatoval to dočasný prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran po stredajšom stretnutí s predstaviteľmi futbalového zväzu a Slovana. 

 

Možno vás zaujme: Spartak Trnava počas rizikového zápasu zlyhal na plnej čiare, tvrdí polícia

 

"Situácia z Trnavy sa už nesmie opakovať. Je preto dôležité urýchlene prijať novelu zákona o organizovaní verejných podujatí a zo strany klubov vychovávať a pôsobiť na správanie fanúšikov. Najmä je potrebné sfunkčniť informačný systém s databázou krízových fanúšikov, ktorý chceme, aby prešiel pod Ministerstvo vnútra SR," povedal Hamran. Systém bude obsahovať dostupné údaje o problémových fanúšikoch, ktorí nebudú vpustení na štadióny.

 

img

 

Podnetom k novelizácii sú doterajšie poznatky identifikované aplikačnou praxou (napríklad kukla ako zakázaný predmet, sprísnenie finančných sankcií) a reflektovanie na požiadavky vyplývajúce z Dohovoru Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane, bezpečnosti a usporiadateľským službám na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach. Stretnutiu predchádzalo zasadnutie v rámci medzirezortného Expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou.

 

Súvisiaci článok: Na vyčíňanie chuligánov v Trnave doplatia všetci fanúšikovia!

 

img

 

Futbalové derby Trnava – Slovan sa 17. októbra nedohralo. Po necelej štvrťhodine ho rozhodca musel prerušiť, keďže na hraciu plochu vbehli výtržníci a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách. Polícia po stretnutí oznámila, že pokyn na zásah bezpečnostných zložiek prišiel zo strany organizátora neskoro. V reakcii na tieto udalosti bol zvolaný Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies