Štátne rezervy majú zabezpečiť ďalšie antigénové testy

NETKY.SK • 1 Február 2021, 09:57 • 2 min
Štátne rezervy majú zabezpečiť ďalšie antigénové testy

BRATISLAVA - Správa štátnych hmotných rezerv SR už dostala požiadavku od Ministerstva zdravotníctva SR na zabezpečenie antigénových testov.

slovakia

left justify in out

Pre agentúru SITA to potvrdila Natália Petríková z kancelárie predsedu úradu. Touto požiadavkou sa podľa nej štátne rezervy intenzívne zaoberajú. „Vzhľadom na prípravné a prebiehajúce práce na verejnom obstarávaní nie je v súčasnosti možné poskytnúť bližšie informácie," dodala.

Antigénové testy obstarával pre Slovensko posledné mesiace rezort hospodárstva. Na základe minuloročného uznesenia vlády mal zabezpečiť kúpu 8 miliónov testov, čo aj naplnil a táto úloha následne opätovne prešla na štátne rezervy. Viac ako 5 miliónov antigénových testov získalo ministerstvo na základe zmluvy so spoločnosťou Eurolab Lambda. Zvyšných 2,8 milióna testov potom od spoločnosti Roche Slovensko.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies