Starostka Paríža si zapláva v Seine: Kritikom chce dokázať, že jej voda nie je nebezpečná

NETKY.SK • 21 Jún 2024, 11:19 • 2 min
Starostka Paríža si zapláva v Seine: Kritikom chce dokázať, že jej voda nie je nebezpečná

PARÍŽ - Starostka Paríža si necelé dva týždne pred začiatkom olympijských hier vo svojom meste plánuje zaplávať v Seine. Cieľom je utíšiť hlasy kritikov, podľa ktorých je voda v tejto rieke príliš špinavá, čo by mohlo spôsobiť odklad, zrušenie alebo zmenu lokality niektorých olympijských súťaží. Anne Hidalgo si v Seine údajne zapláva 15. júla, teda len 11 dní pred začiatkom OH. Upozornil na to web insidethegames.biz.

slovakia

left justify in out

V Seine organizátori podujatia plánujú hostiť súťaže v diaľkovom plávaní aj plaveckú časť triatlonových pretekov. Dlhé dekády bola rieka poriadne znečistená, vhodná bola iba na transport osôb a tovarov prostredníctvom lodí. Pred OH 2024 však kompetentní pristúpili k takým krokom, ktoré mali priniesť významnú zmenu.

Čistenie Seiny údajne „zhltlo“ približne 1,4 miliardy eur, nešlo pritom len o jediné opatrenie, ktoré by malo prispieť k čiastočnému vyčisteniu rieky. Hidalgová pozvala na spoločnú plavbu viacero vrcholných predstaviteľov vrátane prezidenta krajiny Emmanuela Macrona.

Na Seine sa uskutoční aj otvárací ceremoniál OH 2024 naplánovaný na piatok 26. júla. Znečistenie rieky môžu spôsobiť napríklad dažďové zrážky.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / SITA, Foto: Ouest-France / EPA / MAXPPP / Johanna Geron
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies