SPU rozhodla o osude študentov a pedagógov v kauze podplácania

NETKY.SK • 12 December 2016, 17:03 • 2 min
SPU rozhodla o osude študentov a pedagógov v kauze podplácania

NITRA – Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) už rozhodla o ďalšom osude študentov aj pedagógov v kauze podplácania s cieľom urobiť skúšky. Troch študentov Technickej fakulty, ktorých Špecializovaný trestný súd v Pezinku právoplatne odsúdil za prečin podplácania, podmienečne vylúčili zo štúdia do konca akademického roka 2016/2017.

slovakia

left justify in out

V tejto lehote sa nesmú dopustiť disciplinárneho priestupku. O Patrikovi B. a Borisovi B. rozhodla disciplinárna komisia Technickej fakulty SPU 25. novembra, o Patrikovi J. rozhodla dnes.


Celkovo bolo študentov v kauze podplácania päť, dvaja už nie sú študentmi SPU. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová, jeden z pätice odsúdených študentov Technickej fakulty bol za predchádzajúci akademický rok z univerzity vylúčený pre nesplnenie študijných povinností, ďalší je už absolvent.

 

„Voči absolventovi univerzita nemôže podniknúť žiadne kroky,“ poznamenala Chosraviová. S dvoma obvinenými zamestnancami univerzita rozviazala pracovný pomer dohodou, s Ľ. H. 12. augusta a s M. V. dnes. S tretím zamestnancom V. K. rozviazala pracovný pomer dohodou 9. augusta, odišiel z funkcie prodekana Technickej fakulty.


O prípadoch korupcie na univerzite informoval Úrad špeciálneho prokurátora v auguste. Prokurátor vtedy predložil na súd dohody o vine a treste so študentmi Borisom B., Patrikom B. a Dávidom S., ktorí sa priznali k podplácaniu odborných asistentov Technickej fakulty SPU. Úplatkom boli fľaše alkoholu a klobásy. Neskôr pribudli k trojici študentov ďalší dvaja - Imrich S. a Patrik J. Všetkých už odsúdili, dostali peňažné tresty 200 eur, Imrich S. 300 eur. Hovorkyňa univerzity zdôraznila, že SPU sa ako uznávaná inštitúcia, ktorá úspešne pôsobí už 64 rokov v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu v rámci vysokého školstva na Slovensku, od konania študentov a odborných asistentov dištancuje.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies