Športový dokument JA. VODA. BRÁNY so Zuzanou Paňkovou a Jakubom Grigarom vás chytí do víru divokej vody

NETKY.SK • 28 Marec 2024, 20:30 • 2 min
Športový dokument JA. VODA. BRÁNY so Zuzanou Paňkovou a Jakubom Grigarom vás chytí do víru divokej vody

Vodní slalomári Zuzana Paňková a Jakub Grigar sa pripravujú na Olympijské hry v Paríži. Každý však v inej fáze športovej kariéry.

slovakia

left justify in out

Kajakár Jakub Grigar bude bojovať o popredné priečky na tretej olympiáde a už má za sebou vysnívaný úspech v podobe striebornej olympijskej medaile z Tokia a v Paríži bude obhajovať. Iba 19-ročná Zuzana Paňková sníva o veľkom športovom teátre a v Paríži zažije olympijskú premiéru.

Oboch spája láska k divokej vode a v novom krátkom dokumente z dielne audiovizuálnej spoločnosti ToxPro s názovmu JA. VODA. BRÁNY pútavo približujú najúspešnejší slovenský olympijský šport. Za 9 minút získajú diváci základný prehľad o vodnom slalome ako športe, vďaka scenáristickému a režisérskemu umu Daniela Svoreňa, ktoré za hlavnou kamerou stvárnil Maxim Klujev a dynamickému strihu Arsenija Sinickyeho pocítia silu vody ako prírodného živlu a zároveň nahliadnu do duše dvoch vrcholových športovcov.

„Mala som slzičku na okraji, keď som dokument videla na veľkom plátne na premiére v kine Lumiére. Diváci sa okrem technických parametrov vodného slalomu dozvedia aj niečo nové z nášho súkromia,“ hovorí Zuzana Paňková.

„Zaujímavé je, že dokument približuje mentálnu stránku nášho športu. Emócie, ktoré na štarte zažívame. Je to naozaj kopec krásnych a zaujímavých záberov, ktoré približujú svet vodného slalomu,“ povedal o dokumente Jakub Grigar.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Red Bull Slovensko, s.r.o
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies