Spevák, moderátor a imitátor Šorty v najsilnejšej hudobnej spovedi prezradil ako sa odrazil od dna

NETKY.SK • 28 Jún 2023, 13:00 • 2 min
Spevák, moderátor a imitátor Šorty v najsilnejšej hudobnej spovedi prezradil ako sa odrazil od dna

Bratislavské budovy považoval za mrakodrapy, býval bez elektriny a nemal peniaze ani na autobus…takto známeho moderátora, imitátora a speváka Šortyho nikto nepozná. Potom ako nahral pozvánku na festival, kde imitoval 16 raperov ho vzali do rádia, aj to sa dozvedel pri pílení dreva na kúrenie. Namiesto písomiek v lavici písal texty piesní a jeho vlasy vtedy pripomínali "romácky mikrofón"...tak vznikol Šorty. Dnes už úspešný človek a vynikajúci hudobný spíker vydáva svoju najodvážnejšiu a najúprimnejšiu skladbu “Je ok byť na dne”.

slovakia

left justify in out

 

Šortyho skladby už roky nesú populárnu vlnu a jeho koncerty sú vždy zaplnené do posledného miesta. Okrem hviezdnych spoluprác mu stále drží chrbát kamarát a hudobný producent ADiss, s ktorým spoločne vydali aj EP. Na tejto skladbe, ktorá je veľmi citlivá a silná však spolupracoval s Hoodinim. Šorty vydáva silne emotívnu skladbu s prekvapujúcim príbehom z detstva s jej vizuálnym spracovaním v podobe videoklipu, ktorá prináša neobyčajné pocity, a zároveň obrovskú inšpiráciu pre ostatných. "Je ok byť na dne” vznikla ako súčasť Šortyho nadchádzajúceho EP, ktoré je naplánované na október.

 

“Mala byť jednou z piatich skladieb na EP ktoré vychádza v októbri. Po tom, čo som bol súčasťou známeho podcastu a rozrozprával sa o mojej minulosti, som dostal veľmi veľa správ od ľudí. Písali mi denne desiatky ľudí, že ich môj príbeh veľmi prekvapil, mnohých šokoval, a pre mnohých je maximálne inšpirujúci. Otvorilo mi to oči, a to čomu som sa dlhé roky bránil, to čo som sa hanbil povedať otvorene teraz vychádza rovno v pesničke. Ako inak najlepšie opísať príbeh pre širokú verejnosť ako v skladbe? Vznikla preto aby možno niekomu, kto má podobný osud najmä pomohla. Predovšetkým má pomôcť opäť začať veriť svojim snom," hovorí otvorene Šorty.

 

Skladba je zaujímavou kombináciou širokospektrálneho hudobného pozadia, ktoré perfektne dopĺňa Šortyho pôsobivý rapový prejav. Spolupráca so skúseným producentom Hoodinim, s ktorým Šorty dlhodobo spolupracuje, priniesla výsledok, ktorý presahuje očakávania. Hudba nielen digitálne, no najmä vizuálne pôsobí ako samostatné umelecké dielo, ktoré výborne podčiarkuje posolstvo skladby. Zvukové detaily a konečné doladenie sa postaral Fillipian, klip natočil režisér Pierre Lexis a za bubnami sedel Oto Paluš.

 

“Chcel som skladbou najmä zdôrazniť, že je to song, ktorý nie je len nejakou mojou spoveďou alebo príbehom je to song, ktorý by mohol pomáhať, inšpirovať. Viem že mnohí zažívali/zažívajú podobné detstvo resp. dospievanie aké som zažíval ja, a mnohí žiaľ nemali to šťastie sa z toho dna odraziť, no stále veria, a robia všetko pre to aby sa postavili na nohy. Všetci majú moju podporu…," uzatvára Šorty.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies