Spevácky zbor Lúčnice vezie z Petrohradu dve zlaté medaily aj cenu poroty

NETKY.SK • 9 August 2012, 06:58 • 2 min
Spevácky zbor Lúčnice vezie z Petrohradu dve zlaté medaily aj cenu poroty

Spevácky zbor Lúčnice vezie z Petrohradu dve zlaté medaily aj cenu poroty - Kultúra Spevácky zbor Lúčnica sa v Petrohrade zúčastnil na X. ročníku medzinárodného festivalu a VIII.

slovakia

left justify in out

img

Spevácky zbor Lúčnica sa v Petrohrade zúčastnil na X. ročníku medzinárodného festivalu a VIII. ročníku medzinárodnej súťaže zborového umenia The Singing World.

Slovenskí speváci sa predstavili v dvoch súťažných kategóriách - v kategórii miešané zbory a v kategórii folklórna hudba. V oboch v silnej medzinárodnej konkurencii zvíťazili a vyspievali si prvé ceny. Umeleckú kvalitu a kreativitu zboru ocenila 6-členná medzinárodná porota navyše aj udelením mimoriadnej ceny za najlepšiu interpretáciu diela ruského skladateľa.

Ako informovala TASR manažérka speváckeho zboru Linda Berlinová, Spevácky zbor Lúčnica sa pod vedením dirigentky a umeleckej vedúcej Eleny Matušovej predstavil na jubilejnom ročníku v konkurencii 47 speváckych zborov z 15 krajín sveta (Rusko, Brazília, Izrael, Francúzsko, Poľsko, Švédsko, Čína, Hongkong, Ukrajina, Austrália, Fínsko, Lotyšsko, Škótsko, Nemecko, Slovensko). Renomovaný festival speváckych zborov a súťaž v Petrohrade trvala od 3. do 8. augusta 2012 a „lúčničiarsky zbor“ popri súťaži uskutočnil s veľkým úspechom aj niekoľko koncertných vystúpení.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies