Španielsko sa chystá preveriť svoje historické pamiatky

NETKY.SK • 16 Apríl 2019, 13:24 • 2 min
Španielsko sa chystá preveriť svoje historické pamiatky

MADRID - Hlavné mesto Španielska chce predísť podobnej udalosti, aká sa stala počas včerajších hodín v Paríži, a preto sa chystá preveriť bezpečnosť svojich pamiatok.

slovakia

left justify in out

"Toto je varovanie," povedal José Guirao španielskej rozhlasovej stanici RNE. "Nebezpečenstvo vždy spočíva v starých systémoch elektrického vedenia, ktoré musia byť prekontrolované," uviedol. Presnejšie informácie o tom, ktorých pamiatok sa bezpečnostná previerka týka, však neposkytol.

 

 

Príčina parížskeho požiaru ešte nie je známa, podľa hasičov však môže súvisieť s prebiehajúcimi renovačnými prácami. Francúzska prokuratúra prípad vyšetruje ako nehodu. Guirao avizoval rozhovory s francúzskym rezortným kolegom, aby zistil, akým spôsobom môže Španielsko pomôcť.

 

"Práve teraz je to v prvom rade o morálnej podpore, solidarite, a potom nasleduje všetko, čo Francúzi potrebujú," povedal.

 

 

Španielsky premiér Pedro Sánchez na Twitteri napísal, že tento požiar je "katastrofa pre Francúzsko, Španielsko i Európu", a dodal, že plamene sa dotkli 850 rokov histórie, architektúry, maliarstva a sochárstva. Španielska kráľovská rodina vyjadrila na sociálnej sieti solidaritu a takisto aj presvedčenie, že Francúzi budú schopní katedrálu prestavať, uvádza na svojom webovom portáli denník El Periódico de Catalunya.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies