Sociálnymi sieťami sa šíri falošná súťaž v mene banky!

NETKY.SK • 22 Máj 2021, 16:11 • 2 min
Sociálnymi sieťami sa šíri falošná súťaž v mene banky!

BRATISLAVA - Sociálnou sieťou sa šíri podvodná súťaž o 50-tisíc eur v mene banky. V tlačovej správe na to upozornila hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

slovakia

left justify in out

Autori podvodného príspevku zneužili vizuál banky, vďaka čomu súťaž pôsobí, ako by bola naozaj vyhlásená bankou. Cieľom podvodníkov je pritom získanie údajov o platobných kartách ľudí, ktoré sú požadované v registračnom formulári do súťaže.

 

img

 

Získava na dôvernosti 

Banka falošný profil nahlásila a prevádzkovateľ sociálnej siete ho následne zrušil. Do hodiny bol však vytvorený nový. Okrem neho páchatelia navyše vytvorili niekoľko falošných profilov údajných výhercov, ktorí potvrdzujú, že súťaž je pravá a naozaj dostali peniaze na účet.

 

Vizuálne chyby 

Banka vyzýva ľudí, aby boli obozretní, nevypĺňali registračný formulár a nikomu neposkytovali svoje osobné ani citlivé údaje. Klientov, ktorí už formulár vyplnili, žiada, aby kontaktovali klientské centrum banky. Cesnaková upozorňuje, že podvodná stránkalen niekoľko stoviek sledovateľov, chýba jej modrý znak overenia pri názve profilu a v názve profilu má miesto medzery podčiarkovník.

 

 

Komentáre údajných výhercov sú písané v slovenčine, ale s profilmi so zahraničnými menami a nie vždy dávajú zmysel.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies