Sociálna poisťovňa pozýva svojich klientov na Slovensko-český poradenský deň o dôchodkoch do Trenčína

NETKY.SK • 27 Marec 2024, 11:55 • 2 min
Sociálna poisťovňa pozýva svojich klientov na Slovensko-český poradenský deň o dôchodkoch do Trenčína

BRATISLAVA – Poistenci a poberatelia dávok dôchodkového poistenia, ktorí pracujú alebo pracovali v Českej republike a na Slovensku, budú mať príležitosť prediskutovať si svoje dôchodkové záležitosti na jednom mieste. Vo štvrtok 18. apríla 2024 sa uskutoční poradenský deň o dôchodkoch v priestoroch pobočky Sociálnej poisťovne v Trenčíne.

slovakia

left justify in out

Sociálna poisťovňa poskytuje toto poradenstvo v spolupráci so zahraničnými partnermi bezplatne, klientom v prípade záujmu odporúča zarezervovať si termín a priniesť si potrebné doklady.

Pre poistencov, ktorí pracujú alebo pracovali na Slovensku aj v Českej republike a radi by zistili podrobnejšie informácie o svojich dôchodkových nárokoch, dobách poistenia, dôchodkovom veku alebo o postupe pri podávaní žiadosti o dôchodok, tak budú počas tohto termínu na jednom mieste k dispozícii odborníci zo Sociálnej poisťovne a Českej správy sociálneho zabezpečenia.

Slovensko-český poradenský deň sa bude konať: vo štvrtok 18. apríla 2024 od 9.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 16.00 hod.

Špecialisti pre oblasť dôchodkového poistenia z oboch krajín budú v pobočke Sociálnej poisťovne v Trenčíne na ulici Jilemnického 3760 pripravení poistencom odpovedať na ich otázky a pomôžu im pri riešení ich dôchodkových záležitostí.

Záujemcom o účasť na poradenských dňoch odporúčame, aby si dohodli čas stretnutia na telefónnom čísle +421 906 171 635 alebo e-mailom na adrese prihlasovanie@socpoist.sk. Prednosť budú mať vopred objednaní klienti. Poradenstvo je bezplatné a bude poskytnuté aj neobjednaným záujemcom.

Pripomíname klientom, že na dohodnuté stretnutie je potrebné si so sebou priniesť doklady o poisteníobčiansky preukaz alebo cestovný pas.

Pri objednávaní okrem konkrétnej požiadavky, ktorú si klient želá riešiť, je potrebné uviesť svoje meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, číslo poistenia alebo rodné číslo. Ak ide o pozostalostnú dávku, je potrebné uviesť aj údaje o zosnulom poistencovi.

Sociálna poisťovňa pripravuje v spolupráci so svojimi partnermi v roku 2024 pre svojich klientov aj nasledovné medzinárodné poradenské dni, o možnosti rezervovania termínu bude včas informovať:

  • 9. máj 2024 Poradenské dni s Maďarskom – Komárno
  • 22. máj 2024 Poradenské dni s Rakúskom – Viedeň 
  • 12. – 13. november 2024 Poradenské dni s Nemeckom – Poprad
  • 14. november 2024 Poradenské dni s Rakúskom – Poprad
  • 21. november 2024 Poradenské dni s Českom  – Ostravatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Sociálna poisťovňa
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies