Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže

NETKY.SK • 17 August 2022, 11:30 • 2 min
Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže

BRATISLAVA - Opozičná strana Smer-SD podala dnes na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia.

slovakia

left justify in out

Ako novinárom ozrejmil šéf strany Robert Fico, predovšetkým skupina vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) sa snažila poškodiť jeho politickú stranu, ale aj štátne inštitúcie ako Úrad Inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, Národný bezpečnostný úrad alebo Okresný súd Bratislava III.

 

Súčasťou organizovanej skupiny sú však podľa Fica aj niektorí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, sudcovia Špecializovaného trestného súdu alebo Najvyššieho súdu SR a tiež minister vnútra Roman Mikulec.

 

img


Podozrenie na sabotáž podľa Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej. „Santusová bola zlikvidovaná,“ uviedol  Robert Fico s tým, že s pomocou ministra vnútra Romana Mikulca bol zrušený a rozpustený celý jej vyšetrovací tím Oblúk. Ten preveroval okrem iného aj skupinu tzv. Čurillovcov. Nahrávky boli získané a spracované na základe legálneho povolenia. 

 

img

 

Predseda strany Smer taktiež informoval, že skupina Čurillovcov mala plánovať akcie aj proti predstaviteľom Národného bezpečnostného úradu, pretože sa zaoberal ich bezpečnostnými previerkami. V prípade Okresného súdu Bratislava III spomenul snahu policajtov získať spis vo veci svedkov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu. „Nie sú žiadne pochyby, že ide o útok na ústavné zriadenie,“ skonštatoval predseda Smeru. 

Fico zároveň zopakoval, že v prípade zmeny vlády budú musieť niektoré osoby z polície alebo prokuratúry odísť. „Lebo deštruujú právny štát." Šéf Smeru na záver uviedol, že očakáva, že sa Generálna prokuratúra bude týmto trestným oznámením pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia „zaoberať s plnou vážnosťou."

 

Zo sveta: Zelenskyj: „O vojne som vedel dopredu, ľudí som nevaroval, aby neušli."twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies