Slovenskú delegáciu na decembrovom summite v Bruseli povedie premiér Fico

NETKY.SK • 5 December 2016, 11:49 • 2 min
Slovenskú delegáciu na decembrovom summite v Bruseli povedie premiér Fico

BRATISLAVA – Slovenskú delegáciu na summite, ktorý sa uskutoční v Bruseli 15. - 16. decembra, povedie predseda vlády SR Robert Fico. Píše sa to v materiáli pre vládu.

slovakia

left justify in out

Lídri na decembrovej Európskej rade budú rokovať najmä o migrácii, bezpečnosti, hospodárskom a sociálnom vývoji, mládeži a vonkajších vzťahoch. "V súlade s časovým harmonogramom Bratislavskej cestovnej mapy sa decembrové zasadnutie Európskej rady bude venovať téme migrácie. Úlohou Európskej rady bude vyhodnotiť pokrok v súvislosti s partnerským rámcom a uzatváraním kompaktov s vybranými africkými štátmi. Lídri určia ďalšie smerovania v tomto procese," píše sa v materiáli.

 

Ako sa ďalej uvádza, kľúčová bude aj debata zameraná na implementáciu dohody EÚ – Turecko a reforma Spoločného európskeho azylového systému, vrátane návrhov, ako aplikovať princípy zodpovednosti a solidarity v budúcnosti.

 

V rámci bezpečnosti budú lídri rokovať o implementácii Agendy v oblasti bezpečnosti a posilnenia spolupráce v rámci EÚ. V súvislosti s témou hospodárskeho a sociálneho vývoja a mládeže vyhodnotí Európska rada pokrok v oblasti investícií, stratégií jednotného trhu a iniciatív zameraných na mládež.

 

V oblasti vonkajších vzťahov EÚ budú lídri diskutovať o vzťahoch s Ruskou federáciou, ako aj o ďalšom postupe vo veci asociačnej dohody s Ukrajinou v nadväznosti na výsledky referenda v Holandsku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies