Slovensko venuje Palestíne 200 000 vakcín od Pfizeru

NETKY.SK • 12 Marec 2022, 09:25 • 2 min
Slovensko venuje Palestíne 200 000 vakcín od Pfizeru

ANTALYA / BRATISLAVA - Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok informoval v sobotu svojho palestínskeho rezortného kolegu o zámere Slovenska venovať Palestíne v najbližších dňoch viac ako 200 000 vakcín proti covidu od spoločnosti Pfizer ako prejav solidarity a podpory globálneho boja proti pandémii.

slovakia

left justify in out

Korčok rokoval s Rijádom al-Malkímom na okraj diplomatického fóra v tureckej Antalyi. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

Šéf slovenskej diplomacie uistil svojho partnera, že Slovenská republika bude naďalej podporovať Palestínu prostredníctvom rozvojových projektov pod značkou SlovakAid, vládnych štipendií pre palestínskych študentov na slovenských univerzitách ako aj prostredníctvom agentúr OSN a twinningových projektov Európskej únie.

 

Ministri v rozhovore prediskutovali aj aktuálne témy medzinárodného diania, vrátane ruského útoku na Ukrajinu a rokovaní o palestínskej otázke na multilaterálnych fórach.

 

„Pozícia Slovenskej republiky k mierovému procesu na Blízkom východe, vrátane štatútu mesta Jeruzalem, je v súlade s medzinárodným právom a rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN. Podporujeme dvojštátne riešenie, ktoré je jedinou alternatívou k udržateľnému mierovému spolužitiu oboch národov," dodal Korčok a vyzval na obnovu priamych rozhovorov a politického dialógu ako základného predpokladu pre mierové riešenie izraelsko-palestínskej otázky.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies