Slovensko prevezme kontrolu nad demokratizáciou v Tunisku

NETKY.SK • 1 Júl 2011, 09:02 • 2 min
Slovensko prevezme kontrolu nad demokratizáciou v Tunisku

Slovensko prevezme kontrolu nad demokratizáciou v Tunisku - Politika Slovenská republika sa stane patronátnou krajinou pre dohľad nad procesom demokratizácie v Tunisku. Prezradil to dnes minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda s tým, že Slovensko by m

slovakia

left justify in out

img

Slovenská republika sa stane patronátnou krajinou pre dohľad nad procesom demokratizácie v Tunisku. Prezradil to dnes minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda s tým, že Slovensko by malo v prvom rade plniť úlohu poradnej krajiny.
      Slovenskí diplomati budú v arabskej krajine konzultovať organizáciu politického života, spoluprácu štátu s občianskou spoločnosťou a formovanie reforiem. Minister vyzdvihol predovšetkým demokratizáciu štátnych inštitúcií, reformy v oblasti ekonomiky, dôchodkového systému, zdravotníctva a školstva. "V tomto krajiny, ktoré prešli od komunizmu do slobodného sveta, majú skúsenosti jedinečné a práve v tomto dokážu byť aj neoceniteľné," povedal s tým, že poradenstvo sa bude týkať nielen správnych krokov v našej krajine, ale aj tých, ktoré boli chybné.
      Práve liberalizačné skúsenosti Slovenska v období po roku 1989 podľa Dzurindu rezort najviac inšpirovali pri rozhodnutí pomôcť severoafrickej krajine. "Podobná cesta čaká aj Egypt, čaká aj Tunisko, čaká aj ďalšie krajiny. Moja trojdňová návšteva v Egypte ma v tom absolútne utvrdila," konštatoval.
      Šéf rezortu diplomacie dnes večer odcestuje na rokovanie neformálnej skupiny Spoločenstva demokracií v Litve, kam by mala pricestovať aj ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová. Práve na tomto stretnutí by mala SR oficiálne prevziať patronát nad Tuniskom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies