Slovensko má za sebou mrazivú noc a ráno, postupne sa bude otepľovať

NETKY.SK • 1 December 2018, 17:16 • 2 min
Slovensko má za sebou mrazivú noc a ráno, postupne sa bude otepľovať

BRATISLAVA - Slovensko má za sebou mrazivú noc a ráno. Miestami boli prekonané aj teplotné rekordy. Na západnom Slovensku do rána nasnežilo, na bratislavskej Kolibe to bolo okolo troch centimetrov snehu.

slovakia

left justify in out

Vo videu na sociálnej sieti o tom informuje meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Štefan Dlhoš s tým, že od nedele (2.12.) nastane v počasí zmena.

 

Na niektorých miestach východného Slovenska boli podľa Dlhoša prekonané teplotné rekordy minimálnej dennej teploty k 1. decembru.

 

"Stalo sa tak napríklad v Podolínci či v Plavči nad Popradom, kde teplota poklesla na -18 stupňov Celzia. V Prešove sme zaznamenali -16 stupňov Celzia a rekord bol prekonaný aj v Kamenici nad Cirochou, kde minimálna teplota poklesla na -15 stupňov Celzia," priblížil meteorológ s tým, že na tejto stanici nebola snehová pokrývka, vyskytol sa tu tak holomráz.

 

 

Najchladnejšie však bolo podľa jeho slov na stanici Vernár a Liptovská Teplička, kde minimum bolo na úrovni -19,1 stupňa Celzia. Od nedele (2.12.) očakáva SHMÚ zmenu v počasí. Podľa Dlhoša na Slovensko začne prúdiť teplejší a vlhší vzduch, čo znamená inverzný charakter počasia. Zrážky sa vyskytnú miestami, niekde vo forme sneženia alebo mrholenia.

 

"V pondelok (3.12.) očakávame, že do našej oblasti od západu postúpi teplý front. Zrážky sa vyskytnú na mnohých miestach, na západe bude len pršať. Na strednom a východnom Slovensku môže spočiatku aj snežiť, ale sneženie sa presunie postupne do vysokých horských polôh," spresnil Dlhoš. SHMÚ zároveň v najbližších dňoch varuje pred tvorbou poľadovice na cestách.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies