Slovensko je podľa investorov s eurom konkurencieschopnejšie

NETKY.SK • 26 Júl 2010, 07:09 • 2 min
Slovensko je podľa investorov s eurom konkurencieschopnejšie

Slovensko je podľa investorov s eurom konkurencieschopnejšie

slovakia

left justify in out

Investori, ktorí pôsobia na Slovensku, oceňujú, že zavedenie eura výrazne zlepšilo konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky.
      "Zahraniční investori považujú euro za veľkú výhodu pri rozhodovaní o investíciách. Niekoľko investícií v nedávnej minulosti by sa nerealizovalo, keby Slovensko európsku menu nemalo," uviedol pre TASR hovorca Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (SNOPK) Markus Halt.
      Spoločná mena má podľa neho hlavne tú výhodu, že odstraňuje kurzové riziko pri obchodovaní s krajinami eurozóny. "Slovenský export eurom získal na spoľahlivosti a plánovaní. Zahraniční investori taktiež oceňujú väčšiu finančnú transparentnosť," doplnil Halt.
      Keď si zahraničné spoločnosti vyberajú miesto na investovanie, je pre nich členstvo krajiny v eurozóne veľmi dôležité. "Tieto rozhodnutia sú ešte zvyčajne ovplyvnené rôznymi ďalšími faktormi, akými sú kvalifikovaná pracovná sila, daňové zaťaženie, infraštruktúra či právna a politická stabilita," uzavrel Halt.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies