Slovensko bude mať novú dohodu s Talianskom o kultúrnej spolupráci

NETKY.SK • 5 September 2012, 11:09 • 2 min
Slovensko bude mať novú dohodu s Talianskom o kultúrnej spolupráci

Slovensko bude mať novú dohodu s Talianskom o kultúrnej spolupráci - Politika Slovensko a Taliansko budú v oblasti kultúry, vzdelávania, vedy a techniky spolupracovať na základe novej dohody. Jej návrh dnes schválila vláda.

slovakia

left justify in out

imgSlovensko a Taliansko budú v oblasti kultúry, vzdelávania, vedy a techniky spolupracovať na základe novej dohody. Jej návrh dnes schválila vláda. Tá súčasná medzi ČSSR a Talianskom z 18. mája 1971 už totiž neodráža nové spoločensko-historické skutočnosti oboch štátov.
      Aktualizáciu bilaterálnej zmluvnej základne s Rímom si vyžiadal aj vstup SR do Európskej únie. "Dohoda zabezpečí kontinuitu a zároveň zohľadní zmenu podmienok spolupráce medzi krajinami v relevantných oblastiach," poznamenal rezort diplomacie.
      Deklaruje sa ňou záujem o priamu kooperáciu kultúrnych, vzdelávacích a vedeckých inštitúcií, podporuje výmenu odborníkov, informácií, skúseností, dokumentácie v relevantných oblastiach. Ide napríklad o stredoškolské a vysokoškolské vzdelávanie, archeológiu, ochranu a reštaurovania, literárnu činnosť či knižnú kultúru.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies