Debata o odvolávaní ministra Krajniaka skončila!

NETKY.SK • 4 November 2021, 09:55 • 2 min
Debata o odvolávaní ministra Krajniaka skončila!

BRATISLAVA - V úvode dnešnej diskusie sa už do rozpravy neprihlásil žiaden rečník. Vystúpil len Ján Richter za navrhovateľov, ktorý vyhlásil, že minister opäť nepresvedčil. Hlasovať by sa malo na riadnej 48. schôdzi.

slovakia

left justify in out

Poslanci Národnej rady vo štvrtok ráno ukončili diskusiu o návrhu na odvolanie ministra práce Milana Krajniaka a mimoriadna 50. schôdza parlamentu bola zároveň ukončená.

 

img

 

Richter tvrdí, že v prípade vyplatenia miliónov eur z Prvej pomoci schránkovým firmám jednoznačne mala byť vyvodená politická zodpovednosť. Systém kontroly podľa neho ukázal, že má veľké diery. "Politická zodpovednosť, ktorú žiadame, je na mieste a mala by byť v tomto prípade aj vyvodená," zdôraznil.

 

img

 

Možno vás zaujme: Vláda nesúhlasí s odvolaním ministra práce Krajniaka

 

Mimoriadna 50. schôdza parlamentu venovaná návrhu na odvolanie Krajniaka sa začala v stredu (3.11.) podvečer. V stredu večer bola prerušená, pretože z rokovacej sály odišli všetci predkladatelia. Vyzval ich k tomu predseda Smeru-SD Robert Fico. Vyhlásil, že vyžadujú len úctu a rešpekt, ktorých sa im nedostáva.

 

Prečítajte si: Odvolávanie Milana Krajniaka bude pokračovať vo štvrtok. Záver schôdze patril Robertovi Ficovi

 

Na schôdzi vystúpili viacerí rečníci, aj  minister práce. Opoziční poslanci ministrovi vyčítajú najmä milióny eur z pandemickej pomoci, ktoré mal štát poslať schránkovým firmám. Krajniak sa bráni, že konal do hodiny od zistenia, že existujú podozrivé platby, kontrola zároveň podľa neho fungovala.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies