Slovensko a Izrael majú výborné vzťahy, chceme ich prehlbovať

NETKY.SK • 14 Marec 2022, 20:58 • 2 min
Slovensko a Izrael majú výborné vzťahy, chceme ich prehlbovať

BRATISLAVA – Slovensko a Izrael majú výborné vzťahy, ktoré chceme ešte viac prehlbovať. Zhodli sa na tom prezidentka SR Zuzana Čaputová s izraelským ministrom zahraničných vecí Yairom Lapidom.

slovakia

left justify in out

 

V pondelok diskutovali aj o situácii na Ukrajine. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. „Rozprávali sme sa aj o konflikte, ktorý prebieha na Ukrajine. Obaja odsudzujeme ruskú inváziu, pre ktorú neexistuje žiadne ospravedlnenie,“ uviedla prezidentka. Podotkla, že vojna má vždy priamy dosah na životy miliónov ľudí, a to priamo na Ukrajine, ale aj u nás. Izrael si podľa prezidentky váži podporu, ktorú Slovensko preukazuje utečencom. „Spoločne tiež podporujeme všetko úsilie, ktoré smeruje k diplomatickému riešeniu konfliktu, a ktoré prinesie mier pre suverénnu Ukrajinu,“ doplnila hlava štátu.

 

 

Možno vás zaujme: Veronika Žilková a Martin Stropnický sa rozvádzajú. Má vraj inú!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies