Slovenskí policajti v Chorvátsku upozorňujú na podvody s ubytovaním

NETKY.SK • 27 Júl 2023, 10:15 • 2 min
Slovenskí policajti v Chorvátsku upozorňujú na podvody s ubytovaním

Bratislava-Ak si plánujete dovolenku v obľúbenej prímorskej krajine, dajte si pozor už pri rezervácii ubytovania

slovakia

left justify in out

Chorvátsko už roky patrí medzi najobľúbenejšie letoviská, kam smerujú každoročne tisícky Slovákov. Dovolenkári sa spoliehajú na ponuku cestovných agentúr či kancelárií. Veľmi často si však záujemcovia pobyty zariaďujú súkromne. V tomto prípade je hlavným lákadlom absolútna voľnosť pri cestovaní aj rozhodovaní, ako svoju dovolenku stráviť. Ak sa práve rozhodujete cestovať do Chorvátska, dajte si dobrý pozor už pri rezervácii pobytu.

 

Slovenskí policajti nasadení toto leto v Chorvátsku upozorňujú na základe podnetov od viacerých slovenských turistov na podvody s ubytovaním. Ich spoločným znakom je rezervácia cez sociálne siete a zaslanie zálohy vopred na bankový účet. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

 

"Po príchode na miesto potom turisti zistia, že ubytovanie neexistuje, prípadne jeho majiteľ o prenájme nevie a ubytovanie je už obsadené," približuje polícia. Odporúča preto rezervovať si ubytovanie cez overené agentúry, ktoré v prípade problémov garantujú vrátenie peňazí. Pred vycestovaním netreba zabúdať ani na dôkladné preverenie rezervovaného ubytovania vopred.

 

"Ak ste si dohodli ubytovanie cez sociálne siete, neposielajte žiadne zálohy vopred," zdôrazňuje polícia. Ak počas dovolenky na Jadrane potrebujú slovenskí turisti pomôcť, môžu sa obrátiť na slovenských policajtov, ktorí tu slúžia až do 31. augusta.

 

V Primorsko-goralskej oblasti ich možno kontaktovať na telefónnom čísle +421 908 723 525, v Splitsko-dalmatínskej oblasti na telefónnom čísle +421 908 723 526. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Zlatica Gregorová
TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies