Slovenskí policajti budú počas leta opäť pomáhať turistom v Chorvátsku .

NETKY.SK • 21 Jún 2023, 13:30 • 2 min
Slovenskí policajti budú počas leta opäť pomáhať turistom  v Chorvátsku .

Úspešné pôsobenie slovenských policajtov v Chorvátsku sa potvrdzuje každý rok, preto Prezídium Policajného zboru tam aj tento rok vyšle postupne ôsmich policajtov. V tomto roku budú slovenskí policajti pomáhať turistom v Chorvátsku od 1.7. do 31.8.

slovakia

left justify in out

Slovenskí policajti budú mať svoje uniformy a aj pomaľované policajné vozidlá, takže ich turisti ľahko spoznajú. Sprevádzať ich bude súčasne vždy aj chorvátsky policajt. Policajtov minulý rok oslovili najmä slovenskí, českí, poľskí, domáci i iní zahraniční turisti, ktorí sa na nich obrátili práve preto, že ich videli na označenom služobnom vozidle.

Slovenskí policajti poskytli asistenciu predovšetkým pri dopravných nehodách, nesprávnom parkovaní, strate a krádeže cestovných dokladov, pri narušovaní verejného poriadku turistami , ktorí boli pod vplyvom alkoholu, pri asistencii riešení prípadov zadržania slovenských občanov pri spáchaní trestných činov alebo priestupkov. Tiež pri asistencii v nemocnici pri ohrození života a podobne.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies