Slovenská umenovedkyňa Iva Mojžišová získala cenu nadácie Havlovcov

NETKY.SK • 6 Október 2011, 18:06 • 2 min
Slovenská umenovedkyňa Iva Mojžišová získala cenu nadácie Havlovcov

Slovenská umenovedkyňa Iva Mojžišová získala cenu nadácie Havlovcov

slovakia

left justify in out

img

Slovenská teoretička umenia a filozofka Iva Mojžišová získala dnes medzinárodnú cenu Nadácie Dagmar a Václava Havlovcov VIZE 97. 
Ako oznámila tlačová agentúra Mediafax, laureátka si ocenenie prevzala na slávnosti v kultúrnom centre Pražská križovatka, vybudovanom v priestoroch bývalého kostola. Diplom a pamätnú ozdobu v podobe berly sv. Vojtecha jej odovzdali manželia Havlovci v deň 75. narodenín českého exprezidenta. 
Mojžišová je prvou Slovenkou, ktorá získala cenu nadácie VIZE 97. Ocenenie udeľujú každoročne v deň narodenín Václava Havla významným mysliteľom, ktorí - ako uvádzajú organizátori - svojím dielom prekračujú tradičný rámec vedeckého poznania. 
Medzi zásadné diela Mojžišovej patria súbory kritických textov Giacomettiho oko (1994) a Giacomettiho smiech (2009). Nadácia VIZE 97 pri príležitosti odovzdania ceny vydala jej ďalšiu knihu s názvom Kritika porozuměním.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies