Slovenská spoločnosť Voltia uviedla v Londýne plne elektrickú dodávku bez emisií

NETKY.SK • 29 December 2017, 13:57 • 2 min
Slovenská spoločnosť Voltia uviedla v Londýne plne elektrickú dodávku bez emisií

BRATISLAVA - Slovenská spoločnosť Voltia uviedla v Londýne plne elektrickú dodávku bez emisií, vyrobenú na platforme Nissan eNV200. Celý proces od návrhu prestavby vozidla, cez technické riešenie, až po realizáciu sa uskutočnil na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Dodávka je súčasťou iniciatívy starostu Londýna Sadika Khana, ktorej prioritou je znižovať emisie ľahkých úžitkových vozidiel a zlepšovať kvalitu londýnskeho ovzdušia, informovala vo svojej tlačovej správe spoločnosť Voltia.

Nissan – Voltia eNV 200 má momentálne dojazd 170 kilometrov, pričom nový model so 40 kW batériou bude mať dojazd až 270 km. Batéria sa dá nabiť v rýchlonabíjacej stanici za 30 minút a na 32A Wallbox nabíjačke doma alebo v práci za 4 až 8 hodín, prípadne za 12 hodín cez obyčajnú zásuvku. “V Nissan UK nás teší, že Voltia prišla na náš trh a zvlášť ako súčasť takého dôležitého projektu,” povedal Public Sector Manager pre Nissan UK Karl Anders. “Voltia Automotive si uvedomila silu vozidla Nissan a upravila ho presne pre potreby mestských doručovacích služieb. Tešíme sa, ako bude Voltia bez emisií doručovať balíky v celej Veľkej Británii," dodal Anders.

Výrobcovia dodávky Voltia sa ju snažili navrhnúť tak, aby bola čo najlepším vozidlom pre mestské doručovanie. "Dodávka má viac ako 5 metrov kubických úložného priestoru za najlepšiu cenu,” tvrdí spoluzakladateľ Voltia Automotive Juraj Ulehla. “Sme radi, že doručovacia spoločnosť Gnewt vidí pozitívnu hodnotu vo využití Voltie vo svojich doručovacích službách. Riešenie znečistenia ovzdušia je totiž jednou z našich hlavných priorít,” dodáva Ulehla.

Spoločnosť Voltia poskytuje firmám možnosť meniť ich vozové parky 2-3,5t ľahkých komerčných vozidiel na elektrické. Podpora od spoločnosti zahŕňa celý proces od analýzy súčasnej obchodnej prevádzky a vytvorenia komplexného plánu elektrifikácie, až po detailný plán trás, plán nabíjacej infraštruktúry, podporu pri implementácii a poskytovanie elektrických dodávok na žiadosť firiem.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies