VIDEO: Čínska spoločnosť chce vyrábať lietajúce autá vyvinuté na Slovensku. Ide o budúcnosť automobilov?

NETKY.SK • 8 Apríl 2024, 11:30 • 2 min
VIDEO: Čínska spoločnosť chce vyrábať lietajúce autá vyvinuté na Slovensku. Ide o budúcnosť automobilov?

Čínska spoločnosť sa chystá vyrábať certifikované lietajúce autá vyvinuté slovenskou spoločnosťou Klein Vision.

slovakia

left justify in out

Spoločnosť Klein Vision vo štvrtok 4. apríla oznámila, že v marci tohto roku predala povolenie na výrobu a predaj lietajúcich automobilov na čínskom trhu spoločnosti Hebei Jianxin Flying Car Technology so sídlom v meste Cangzhou v severočínskej provincii Hebei.

"S potešením oznamujeme predaj licencie na našu certifikovanú technológiu lietajúcich automobilov váženej čínskej spoločnosti," povedal Štefan Klein, predseda predstavenstva spoločnosti Klein Vision. "Toto partnerstvo predstavuje významný krok v našej misii rozšíriť globálny prístup k revolučným riešeniam mobility a podporiť pokrok v tomto odvetví," dodal Anton Zajac, spoluzakladateľ spoločnosti Klein Vision.

Vozidlo určené na pozemné aj vzdušné použitie sa dokáže v priebehu 3 minút premeniť z vozidla na lietadlo s rýchlosťou letu až 300 kilometrov za hodinu a doletom viac ako 1 000 kilometrov.

Automobil získal oficiálne osvedčenie o letovej spôsobilosti od Dopravného úradu SR 2022 po absolvovaní 70 hodín náročných letových skúšok, ktoré boli v súlade s normami Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj: XInhua News Agency, Klein Vision, Foto: Klein Vision
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies