Slovenská polícia sa zúčastnila akcie proti obchodovaniu s ľuďmi

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 16:33 • 2 min
Slovenská polícia sa zúčastnila akcie proti obchodovaniu s ľuďmi

Slovensko sa začiatkom júla tohto roka zapojilo do niekoľkodennej celoeurópskej akcie EMPACT-u proti obchodovaniu s ľuďmi. Akcia prebiehala pod záštitou Europolu, Interpolu a Frontexu v 40 krajinách Európy.

slovakia

left justify in out

EMPACT (European Multidisciplinary Platform Against Criminal Threats) je iniciatíva EÚ zameraná na riešenie závažných medzinárodných zločinov prostredníctvom spolupráce členských štátov a príslušných agentúr. Hlavným cieľom bolo identifikovať a rozložiť nebezpečné zločinecké siete v Európskej únii. Výsledkom bolo odhalenie 1 374 možných obetí obchodovania s ľuďmi, z toho 153 detí. Zadržaných bolo 219 podozrivých osôb a začatých 276 nových vyšetrovaní.

Na Slovensku polícia spolu s inšpektormi práce skontrolovala 53 podnikateľských subjektov a 222 osôb, z toho 61 cudzincov najmä z Vietnamu, Ukrajiny a Thajska. Počas týchto kontrol nebola identifikovaná žiadna obeť obchodovania s ľuďmi.

Tento rok však polícia eviduje deväť trestných stíhaní pre obchodovanie s ľuďmi, kde bolo zaznamenaných 17 obetí, z toho 12 detí. Väčšina z nich bola sexuálne vykorisťovaná.

Polícia dáva do pozornosti, že je k dispozícii bezplatná národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi: 0800 800 818.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MV SR / Prezídium PZ, Foto: Facebook / Polícia Slovenskej republiky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies