Slovenská ekonomika nie je v situácii Grécka, verejné financie áno

NETKY.SK • 16 September 2010, 12:08 • 2 min
Slovenská ekonomika nie je v situácii Grécka, verejné financie áno

Slovenská ekonomika nie je v situácii Grécka, verejné financie áno - Slovensko Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) nikdy netvrdil, že slovenská ekonomika krachuje podobne ako Grécka. Na grécku úroveň sa však šplhá schodok verejných financií, ktorý sa

slovakia

left justify in out

Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) nikdy netvrdil, že slovenská ekonomika krachuje podobne ako Grécka. Na grécku úroveň sa však šplhá schodok verejných financií, ktorý sa v roku 2009 dotiahol k 8 % výkonu ekonomiky a v tomto roku bude len o málo nižší. "Ján Počiatek, ktorý štyri roky slúžil ako minister financií, by mal tento rozdiel poznať," konštatuje sa v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca ministra financií Martin Jaroš.
      Reagoval tak na aktuálne vyjadrenia bývalého šéfa rezortu a v súčasnosti poslanca za opozičný Smer-SD Jána Počiatka. Ten v utorok (14.9.) vyhlásil, že najnovšia prognóza ministerstva financií o očakávanom 4-% raste slovenskej ekonomiky v tomto roku je dôkazom, že Mikloš klame, keď sa snaží vytvárať obraz skrachovanej ekonomiky podobnej Grécku.
      Podľa Mikloša ekonomika v takom stave nie je, šafárenie bývalej vlády však prispelo k tomu, že medzi rokmi 2006 a 2009 stúplo hrubé zadlženie SR o vyše 1000 eur na jedného obyvateľa a v tomto roku sa odhaduje jeho rast o ďalšiu tisícku. Na každého občana, vrátane detí a seniorov, tak bude po tomto roku pripadať verejný dlh vo výške približne 5000 eur. "Práve v dôsledku takéhoto "gréckeho" zadlžovania dnes musí vláda zodpovedne prijímať záchranné opatrenia, ktoré pomôžu toto bremeno znížiť," dodal vo svojom stanovisku minister financií.


Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies