Slovan Bratislava vyhral kontumačne nad Spartakom Trnava

NETKY.SK • 20 Október 2021, 16:2 • 2 min
Slovan Bratislava vyhral kontumačne nad Spartakom Trnava

BRATISLAVA - Kompetentní takýmto spôsobom potrestali futbalový klub Spartak Trnava za zlyhanie počas nedeľňajšieho šlágra. Zápas bol prerušený po pár minútach, pretože na ihrisko vtrhli chuligáni a v priamom prenose sa pobili.

slovakia

left justify in out

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) skontumovalo nedohratý zápas 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava výsledkom 0:3.

 

img

 

Trnava bude pykať

Verdikt odznel na brífingu po dnešnom mimoriadnom rokovaní riadiaceho orgánu Fortuna ligy, po ktorom sa Slovan odpútal od svojho rivala na čele tabuľky na rozdiel troch bodov. Trnava pyká za nezvládnutú organizáciu nedeľňajšieho šlágra, ktorý musel hlavný rozhodca Filip Glova po vniknutí fanúšikov oboch tímov na hraciu plochu po necelej štvrťhodine ukončiť.

 

img

 

Športová rivalita tradičných súperov sa zvrhla na potýčky medzi chuligánmi, ktorí vnikli na trávnik trnavského Štadióna Antona Malatinského a pobili sa medzi sebou v priamom prenose. Výtržníci opustili ihrisko po asi piatich minútach boja, po ktorom zostal ležať na zemi jeden z nich. Krátko na to zo sektora bratislavského Slovana začala znova lietať pyrotechnika na západnú tribúnu.

 

 

Prečítajte si tiež: Včerajšie derby Slovana s Trnavou ukončila bitka chuligánov

 

Zasahovali ťažkoodenci

O pár minút neskôr už do sektoru hostí vstúpili policajní ťažkoodenci a vytlačili ich mimo štadióna. Hra bola naďalej prerušená, hráči sa nachádzali v kabínach a diskutovalo sa o budúcnosti zápasu. Hlavný rozhodca napokon prišiel na ihrisko a gestom ukázal, že v dueli sa pokračovať nebude.

 

img

 

O športovom osude 161. derby Trnavy a Slovana rozhodlo Prezídium ÚLK, a to na základe vyhodnotenia podkladov od delegovaných osôb, rozhodcov, oboch klubov a Krajského riaditeľstva Policajného zboru.

 

Súvisiaci článok: SaS odsúdilo nešportové správanie futbalových chuligánov! Požaduje exeplárne tresty pre oba tímy

 

Organizátor podcenil situáciu

"Chcel by som sa ospravedlniť všetkým slušným ľuďom, rodinám a deťom na Slovensku za to, čo sa v nedeľu stalo. Máme za sebou ťažkú ranu ako futbal a ako liga, po ktorej sme museli vyvodiť dôsledky," povedal prezident ÚLK Ivan Kozák. Doplnil, že ÚLK okamžite v nedeľu reagovalo a požiadalo všetkých kompetentných o ich názory, respektíve podklady na vyhodnotenie situácie, čo sa v Trnave udialo.

 

img

 

"Následne sme zorganizovali mimoriadne Prezídium ÚLK, na ktoré prišli s výnimkou jedného všetky kluby. Včera im boli zaslané materiály od dotknutých strán na oboznámenie sa so situáciou. Dnes sme riešili športový osud nedohratého derby. Debata bola férová a veľmi dobrá. Prezídium prišlo k názoru, že zápas Trnava - Slovan sa bude kontumovať v prospech Slovana. Postupovali sme podľa súťažného poriadku, kde sú zakotvené pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Pokiaľ nie sú, je možnosť predčasne ukončený zápas riešiť kontumáciou," doplnil. Druhou alternatívou bolo dohratie zápasu, Prezídium ÚLK však siahlo po tvrdšom treste. Spartak Trnava sa môže voči rozhodnutiu odvolať.

 

Vyvodenie trestov v nadväznosti na organizačné zlyhania, či smerom k správaniu fanúšikov, je na Disciplinárnej komisii Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Tá sa bude udalosťami z derby zaoberať na štvrtkovom zasadnutí, verdikt by mala vyniesť na budúci týždeň.

 

Mohlo by vás zaujímať: Futbalových chuligánov označil Jaroslav Naď za nepríčetné opice. Žiada exemplárne tresty!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona