Slováci ju zbožňujú! Naša najúspešnejšia olympionička je hrdá, že môže byť súčasťou histórie a členkou veľkej rodiny slovenských olympionikov

NETKY.SK • 25 September 2018, 12:24 • 2 min
Slováci ju zbožňujú! Naša najúspešnejšia olympionička je hrdá, že môže byť súčasťou histórie a členkou veľkej rodiny slovenských olympionikov

BRATISLAVA - S obdivuhodnou bilanciou troch zlatých a troch strieborných medailí z troch zimných olympiád je biatlonistka Anastasia Kuzminová najúspešnejšou olympioničkou v histórii samostatného Slovenska. Rodáčka z ruského Ťumeňa pred 12 rokmi našla svoj domov v Banskej Bystrici, kde ju doslova zbožňujú a stihla stať kráľovnou medzi všetkými olympionikmi spod Tatier.

slovakia

left justify in out

"My, športovci, to tak neberieme, koľkí z nás majú olympijské medaily. Myslím si, že všetci slovenskí medailisti z doterajších olympiád si zaslúžia veľkú poklonu nás všetkých," uviedla Anastasia Kuzminová a pokračovala: "Vnímam to inak. V prvom rade som rada, že môžem byť súčasťou tejto histórie a zároveň členkou veľkej rodiny slovenských olympionikov. Teší ma, že môžem byť súčasťou tohto pekného príbehu a príkladom pre mládež. Že svojimi výkonmi a výsledkami môžem podporovať olympizmus v tejto krajine."

 

img
Je našou najúspešnejšou olympioničkou
Najčastejšie dekorovaná slovenská športovkyňa pod piatimi kruhmi v uplynulom štvrťstoročí zostala verná svojmu postaveniu v hierarchii domáceho olympizmu a spolu s olympijským víťazom v chôdzi na 50 km Matejom Tóthom symbolicky na záver slávnostného galavečera s názvom "Cesta na Olymp" odovzdali nastupujúcej generácii - dvojici mladých moderných gymnastiek - čerstvo zapálenú olympijskú pochodeň. Hoci je 34-ročná Kuzminová momentálne v plnej príprave na ďalšiu sezónu, čoraz častejšie hovorí o chystanej rozlúčke s vrcholovým športom. Už na ňu intenzívne myslí, mentálne sa chystá na tento krok.

 

img

 

Viac času tráviť s deťmi
"Synček Jelisej má už jedenásť rokov, je to chlapec, ktorý čoraz viac potrebuje oboch rodičov. Dokonca viac ako kedykoľvek predtým. Prežíva veľmi dôležité obdobie v živote. Dcérka Olívka tiež rastie, tento rok už začala chodiť do škôlky, takže aj ona to má náročné. Zvyká si na nové veci. Celý tréningový proces sme orientovali podľa nich. V porovnaní s minulou sezónou chcem byť častejšie doma. Aby si naše deti užili mamu a oboch rodičov. Chceme sa im venovať čoraz viac, aby ich tak neboleli tie naše odchody na dlhšie zahraničné sústredenia,"
zdôraznila Anastasia Kuzminová, ktorú stále mrzí ťažký záver minulej sezóny. Počas neho išla totálne na maximum, ale napokon jej tesne unikol veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

 

"V závere minulej sezóny som bola veľmi unavená, môj organizmus bol dosť vyťažený, preto som sa dobre poučila. Keď si na to obdobie spomeniem, sem - tam ma pichne pri srdci. Ten záver sezóny ma stále dosť mrzí. Chcela som dokázať viac," doplnila Kuzminová.
 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies