Slováci asi nemajú hlboko do vrecka. Naplno si užívajú uvoľňovanie opatrení

NETKY.SK • 11 Jún 2021, 10:44 • 2 min
Slováci asi nemajú hlboko do vrecka. Naplno si užívajú uvoľňovanie opatrení

BRATISLAVA - Výrazne zlepšujúca sa situácia a postupné uvoľnenie opatrení sa prejavuje už aj v tržbách. Najlepšie sa darí maloobchodu, na hodnoty spred pandémie sa však postupne dostávajú aj osobné služby či reštaurácie.

slovakia

left justify in out

Najpomalší rast zaznamenávajú ubytovacie služby. Vyplýva to z najnovších údajov finančnej správy zo systému e-kasa, o ktorých informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

 

Slováci si užívajú uvoľňovanie opatrení
Uvoľňovanie protipandemických opatrení prinieslo viac ľudí v obchodoch a službách, čo sa odrazilo na tržbách
týchto prevádzok. Štatistiky zo systému e-kasa potvrdzujú, že najlepšie sa darí maloobchodu.

 

V máji tohto roka sa dostali nad úroveň tržieb z februára 2020 všetky typy prevádzok. Rovnako finančná správa vo všetkých typoch prevádzok maloobchodu v máji zaznamenala vysoký medzimesačný rast tržieb oproti aprílu.

 

Domáce potreby teraz "letia"

Najviac rástli tržby v obchodoch s tovarom pre domácnosť, a to medzimesačne až o 50 percent. Tržby predajní s odevmi a obuvou medzimesačne stúpli o 30 percent.

Postupne sa na úroveň obdobia pred koronou podľa finančnej správy dostávajú aj ostatné sektory. Tržby v sektore osobných služieb (kaderníctva, kozmetické služby, masážne salóny) dosiahli v máji tohto roka 85 percent, reštaurácie a pohostinstvá išli na úroveň 70 percent oproti februáru minulého roka.

 

Pomalé oživenie nastáva aj pri ubytovaní, kde tržby dosiahli v máji úroveň 30 percent tržieb z februára 2020.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies