ShellDoves a ich rokenrolová novinka roztancuje snáď každého +VIDEO

NETKY.SK • 22 Jún 2024, 12:35 • 3 min
ShellDoves a ich rokenrolová novinka roztancuje snáď každého +VIDEO

Mladý duch žije navždy a výnimkou nie je ani slovenská kapela THE SHELLDOVES, ktorá vydáva chytľavý singel s názvom „Tancuj ako Drak''. Skladba tancuje v rytme dobového rokenrolu, ktorý jeho milovníci určite ocenia! Kapela vznikla v roku 2018, s pôvodným zámerom tvoriť autorské skladby v angličtine a preto je ich nový tanečný singel „Tancuj ako Drak’’ veľmi osviežujúcou zmenou v ich repertoári zameranom na tanečný repertoár 50., 60., 70. rokov až po súčasnosť.

slovakia

left justify in out

„Jedného dňa mi zavolal kamarát, či nemáme rokenrol v slovenčine, pretože by ho potreboval do TV. My sme ho nemali, pretože sme si pomysleli, že kto by už len potreboval ,,rokenrol’’? Napriek tomu sme jednu skladbu vytvorili, len tak do zásoby, keby bolo treba…a tak je tu. Sadol som si k tomu, vymyslel riff, napísal text a bolo,” spomína autor hudby aj textu, Radovan Palkovič.

Okrem iného prezradil, že ShellDoves je slovnou hračkou, ktorá má výslovnosťou pripomínať kapelu The Shadows, jednou z výraznejších hudobných vzorov kapely.

Singel „Tancuj ako Drak'' sa nahrával v štúdiu Randal Factory patriaci skupine Randal Group Production, ktorú založili známi slovenskí hudobníci a producenti Jimi Cimbala a Zoli Tóth. Pri nahrávaní basy a bicích asistoval Boris Turaz a Zoli Tóth a o finálny mix a master, dohrávanie gitár a spevu v štúdiu „Under The Cherry Tree'' sa postaral Marián Bihary. Videoklip k novému singlu sa točil na pódiu DK Šúrovce a má ho na svedomí Ľubomír Bilský, pre ktorého je tento typ videoklipu takisto prvotinou. 

Členovia kapely sú Radovan Palkovič (gitara a spev), Peter Doboš (gitara a spev), Igor Bihary (gitara a spev) a Robert Mrva (bicie a spev), ktorí plánujú aj naďalej s radosťou prinášať klasický big beat 60. rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: ALL ABOUT MUSIC, Foto:
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies