Sestry pôjdu v pondelok do nemocníc vyjednávať individuálne podmienky

NETKY.SK • 7 Február 2016, 10:52 • 2 min
Sestry pôjdu v pondelok do nemocníc vyjednávať individuálne podmienky

BRATISLAVA - Predstaviteľky sesterskej komory a odborov pôjdu v pondelok (8.2.) do nemocníc dohodnúť individuálne zmluvy pre sestry vo výpovediach.

slovakia

left justify in out

"Urobíme tak na základe sobotňajšieho premiérovho ubezpečenia, že si sestry môžu s vedením nemocnice dohodnúť lepšie individuálne podmienky," uvádza v písomnom stanovisku prezidentka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZSaPA) Monika Kavecká.

 

Sestry v najbližších dňoch predložia návrhy pracovných zmlúv a počkajú na podpis riaditeľa nemocnice. "Keď budú všetky zmluvy na celom Slovensku podpísané, vtedy sestry spoločne nastúpia na svoje pôvodné pozície," doplnila prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) Iveta Lazorová. Podotkla, že o podmienkach majú "úplne presnú predstavu". Chcú sa vrátiť všetky, no v prípade, že niektorý z riaditeľov by nedodržal verejný prísľub premiéra Roberta Fica (Smer-SD), nevráti sa ani jedna z nich.

 

"Veríme, že riaditelia budú maximálne flexibilní. Je v ich vlastnom záujme, aby sa sestry a pôrodné asistentky čo najskôr vrátili k lôžkam pacientov," povedala Lazorová. Sestry sú podľa nej pripravené okamžite nastúpiť, teraz je však rýchlosť ich návratu v rukách riaditeľov nemocníc. "Budeme jednotne očakávať splnenie svojich podmienok," dodala.

 

Predseda vlády v sobotu (6.2.) v Košiciach k návratu sestier do nemocníc povedal, že "každá z nich má právo rokovať s riaditeľom o individuálnej platovej zmluve medzi ňou a nemocnicou".

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies