Šestnásťročnej Popradčanke namerali 2,56 promile

NETKY.SK • 18 December 2017, 09:51 • 2 min
Šestnásťročnej Popradčanke namerali 2,56 promile

POPRAD – Až 2,56 promile namerali popradskí mestskí policajti počas víkendu 16-ročnej Popradčanke, čo je už ťažký stupeň opitosti.

slovakia

left justify in out

Podozrenie z pitia alkoholu mladistvými na Luníku preverovali v sobotu 16. decembra o siedmej hodine ráno. Mladú slečnu si z úradovne Mestskej polície Poprad prišla prevziať jej matka, informoval o tom dnes náčelník mestskej polície Štefan Šipula.

Deň predtým, 15. decembra, našli policajti o 23:20 za jedným z podnikov na Francisciho ulici 15-ročného chlapca, ktorý tam pil alkohol. „Dychová skúška u neho preukázala 0,57 mg/l alkoholu, čo je 1,19 promile a chlapca si prevzal otec. Obidvoch mladistvých teraz čaká správne konanie, pre porušenie ustanovení zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov,“ doplnil Šipula.

Mestskí policajti kontrolujú dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov maloletými a mladistvými osobami v miestnych podnikoch pravidelne. Naposledy tak urobili v novembri, aj vtedy bola dychová skúška u jedného z dievčat pozitívna. „Z dlhodobého hľadiska Mestská polícia Poprad eviduje v problematike pitia alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov v prevádzkach reštauračného a pohostinského charakteru výrazné zlepšenie, avšak aj vzhľadom k zisteným okolnostiam bude mestská polícia aj naďalej pokračovať v podobných preventívno-bezpečnostných akciách,“ uviedol v minulosti Šipula.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies