Šéfovi piťovcov sprísnili trest, dostal 23 rokov

NETKY.SK • 18 Máj 2021, 11:57 • 2 min
Šéfovi piťovcov sprísnili trest, dostal 23 rokov

PEZINOK - Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes v prípade šéfa zločineckej skupiny piťovci Juraja Ondrejčáka zrušil jemu pôvodne uložený trest 16 rokov väzenia a uložil mu úhrnný a súhrnný trest 23 rokov väzenia v zariadení so stredným stupňom stráženia.

slovakia

left justify in out

Stalo sa tak v rámci schválenia dohody o vine a treste medzi obvineným a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Súd tiež obvinenému uložil ochranný dohľad v trvaní troch rokov a trest prepadnutia majetku. V prípade Mateja Šalagu upustil súd od uloženia súhrnného trestu, keďže predtým uložený trest 13 rokov a tri mesiace považoval za dostatočný. Dnešný verdikt súdu je právoplatný, keďže súčasťou dohody je záväzok, že sa obvinení voči nemu neodvolajú.

 

img

 

Súvisiaci článok: Expartner misky Adriany Pospíšilovej Juraj Ondrejčák alias Piťo sa priznal! Nariadil popravu šéfa konkurenčnej skupiny Takáčovcov.

Prokurátor ÚŠP podal ešte v decembri 2020 na ŠTS návrh dohody o vine a treste s dvojicou obvinených. Medzi ich "zločiny" patrí napríklad organizácia vraždy údajného zakladateľa skupiny takáčovcov Jána Takáča z roku 2003. Ďalej sa spomína vražda Ľuboslava Velka, organizácia vraždy Fadila Pasjaču z roku 2000 a tiež pokus o vraždu Tibora Füleho z roku 2004. V prípade Ondrejčáka ide aj o hrubý nátlak a nedovolené ozbrojovanie, v prípade Šalagu aj o skutok krivej výpovede.

 

Podobný článok: Ondrejčák, šéf skupiny piťovcov, už nežiada obnovu konania v jeho procese

Rozsudok nad 18 obžalovanými v procese so skupinou známou ako piťovci vyhlásil ŠTS v Pezinku ešte v máji 2014. Štrnástich uznal súd za vinných z rôznych skutkov, ako napríklad založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vydieranie, hrubý nátlak, výtržníctvo, výber výpalného či ničenie majetku. Samotnému šéfovi skupiny Jurajovi Ondrejčákovi, ktorý má prezývku Piťo, vymeral vtedy súd trest 18 rokov väzenia. Najvyšší súd SR mu v novembri 2014 trest znížil na 16 rokov. Šalaga prezývaný Gaťa si zase vo väzení pôvodne odpykával trest sedem rokov, neskôr mu bol uložený trinásťročný trest.

 

Prečítajte si: Bývalého piťovca odsúdili na štyri roky nepodmienečnetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies