Scholz rokuje o vybudovaní nového plynovodu v Európe, oznámil aj pomoc Nemcom

NETKY.SK • 11 August 2022, 15:54 • 2 min
Scholz rokuje o vybudovaní nového plynovodu v Európe, oznámil aj pomoc Nemcom

BERLÍN - Celá situácia okolo plynu a sankcií zatiaľ najviac postihla práve Nemecko, kde mnohé mestá pristupujú k drastickým úsporným opatreniam.

slovakia

left justify in out

Nemecký kancelár Olaf Scholz bude podporovať výstavbu plynovodu vedúceho do strednej Európy z Portugalska a Španielska cez Francúzsko s cieľom získať nové zdroje energie. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Takéto potrubie už malo byť podľa neho postavené a teraz chýba. V súčasnosti by to výrazne prispelo k odľahčeniu situácie s dodávkami plynu. Potvrdil, že o možnom projekte rokuje s predstaviteľmi Španielska, Portugalska, Francúzska aj s predsedníčkou EK Ursulou von der Leyenovou.

 

Z domova: Hamran: Fico dehonestuje políciu a rozvracia právny štát

 

img

 

Výstavba plynovodu Midi-Catalonia (MidCat) zo Španielska do južného Francúzska bola pred niekoľkými rokmi pozastavená. Bola považovaná za nehospodárnu aj v spojitosti s dodávkami lacného zemného plynu z Ruska, píše DPA. Po ruskej invázii na Ukrajinu by však takéto potrubie mohlo prispieť k energetickej nezávislosti Európy od Ruska, konštatuje agentúra.

 

img


Nemecký kancelár počas tlačovej konferencie oznámil aj ďalšie opatrenia vlády proti vysokej inflácii. 

 

„Urobíme všetko pre to, aby sa občianky a občania dostali cez toto náročné obdobie," povedal. Opatrenia majú zahŕňať daňové úľavy či ďalšiu pomoc najmä pre najchudobnejších. Pripomenul tiež viaceré opatrenia vlády s cieľom zabezpečiť alternatívne zdroje energie k ruskej rope, uhliu a zemnému plynu.

Zo sveta: Lotyšsko oficiálne označilo Rusko za teroristický štát, žiada to aj od ostatných krajíntwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies