Schmiedlová do posledného dňa nevedela, či sa dostane na OH: Teším sa, že budem hrať na kurtoch, ktoré mám rada

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 08:48 • 2 min
Schmiedlová do posledného dňa nevedela, či sa dostane na OH: Teším sa, že budem hrať na kurtoch, ktoré mám rada

PARÍŽ - Na olympijských hrách v Paríži bude jedinou slovenskou zástupkyňou v tenise singlistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa pod piatimi kruhmi predstaví po ôsmich rokoch.

slovakia

left justify in out

V minulosti sa zahrala aj v brazílskom Riu de Janeiro 2016, vtedy sa ešte ako 21-ročná dostala do druhého kola dvojhry žien. V rebríčku WTA k 10. júnu, ktorý bol smerodajný pri rozdeľovaní olympijských miesteniek, patrilo Schmiedlovej 80. miesto. A v hre bolo iba 56 miesteniek. Košická rodáčka teda nevedela, či jej to bude stačiť.

„Veľmi sa teším, že som sa dostala olympiádu. Za posledný rok to bol jeden z mojich cieľov. Obzvlášť mám radosť, že sa OH konajú v Paríži na antuke a na kurtoch, ktoré mám tak rada. Až do posledného dňa som nevedela, či sa tam dostanem alebo nie. Systém prihlasovania je iný ako na WTA turnaje a tak som nevedela, kto sa vlastne prihlásil a kto nie. Bolo to pre mňa prekvapenie,“ cituje Schmiedlovú oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ). Jej maximom na parížskej antuke je štvrté kolo z vlaňajška.

Účasť na OH v Riu pred 8 rokmi považuje Slovenka ako veľký zážitok a skúsenosť. „Uvidím, ako to bude vyzerať tentokrát, určite je tam iná atmosféra, ako na iných turnajoch. Stretnúť športovcov z iných odvetví a spoznávať aj iné športy je zaujímavé. Keďže je však veľa turnajov predtým aj potom, tak sa tam asi zdržím, len kým budem súťažiť. Ale teším sa aj na tých pár dní a som na to zvedavá,“ poznamenala.

Tenisové súťaže na OH 2024 v Paríži potrvajú od 27. júla do 4. augusta.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / SITA, Foto: tenisovysvet.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies