Ruský premiér Putin navštívi budúci mesiac Čínu

NETKY.SK • 30 September 2011, 22:08 • 2 min
Ruský premiér Putin navštívi budúci mesiac Čínu

Ruský premiér Putin navštívi budúci mesiac Čínu

slovakia

left justify in out

img

Ruský premiér uskutoční v polovici októbra návštevu Číny, kde bude rokovať o spoločných projektoch a spolupráci pri rôznych medzinárodných záležitostiach. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie čínskeho ministerstva zahraničných vecí.
      Doposiaľ nemedializovaný plán Putina navštíviť Čínu v dňoch 11.-12. októbra prichádza po minulotýždňovom ohlásení zámeru kandidovať budúci rok v prezidentských voľbách.
      Podľa predpokladov strany Jednotné Rusko a politických analytikov by si Putin mal po voľbách vymeniť pozíciu s terajším prezidentom Dmitrijom Medvedevom a vrátiť sa na post, ktorý pred ním zastával osem rokov.
      Putin si v prvom volebnom období ako prezident zlepšovanie vzťahov s Čínou stanovil za jednu z priorít. Vzťahy medzi Moskvou a Pekingom sa však v ostatných rokoch zhoršili pre znižujúci sa objem nákupov ruskej vojenskej techniky čínskou armádou i nižším vývozom plynu a ropy do Číny, ktorá zažíva obrovský hospodársky pokrok.    
      Ich vzťahy poznačuje vzájomná nedôvera, pričom sa však často vedia zjednotiť v postupe proti dominantnému postaveniu USA v medzinárodnej politike, napísala AP.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies