Ruský premiér Medvedev sa s Trumpom rozprával pri večeri

NETKY.SK • 14 November 2017, 15:34 • 2 min
Ruský premiér Medvedev sa s Trumpom rozprával pri večeri

MOSKVA - Ruský premiér Dmitrij Medvedev v utorok uviedol, že počas summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) absolvoval krátky rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri sa podľa jeho slov zhovárali pri večeri v Manile o vzájomných vzťahoch svojich krajín, informovala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Podľa Medvedeva bol Trump "otvorený a priateľský" a bolo "príjemné diskutovať s ním o rôznych témach". Ruský premiér ďalej povedal, že sa americkým prezidentom sa rozprávali o "dejinách vzájomných vzťahov, druhej svetovej vojne a niekoľkých ďalších témach".

 

Medvedev však zároveň dodal, že rusko-americké vzťahy sú "na najnižšej úrovni za posledné desaťročia" a "deň za dňom sa zhoršujú".

K rozhovoru došlo po sérii krátkych neformálnych stretnutí, ktoré na nedávnom summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) vo Vietname absolvoval Trump s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Oficiálne stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska sa však na APEC-u neuskutočnilo.

 

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na margo toho uviedol, že ruská strana sa pokúšala dohodnúť s americkou plnohodnotnú schôdzku oboch lídrov, stretnutie sa však neuskutočnilo kvôli nepružnosti Američanov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies