Ruský minister hospodárstva vyzýva nemecké firmy, aby investovali v Rusku

NETKY.SK • 1 Jún 2016, 07:58 • 2 min
Ruský minister hospodárstva vyzýva nemecké firmy, aby investovali v Rusku

STUTTGART - Ruský minister hospodárstva Alexej Uľukajev vyzval nemecké firmy, aby aj napriek komplikovanej politickej situácii naďalej investovali v Rusku. Informovala o tom agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

"Ak v najbližšom čase neobnovíme dôveru, riskujeme, že veľa stratíme," povedal Uľukajev v Stuttgarte v priemyselnej a obchodnej komore IHK. Rusko sa podľa neho pomaly dostáva z ťažkej hospodárskej krízy a rubeľ opäť posilňuje. Uľukajev počíta s tým, že ruská ekonomika bude v druhej polovici roka znova rásť.

 

Ekonomické kontakty medzi Ruskom a Európskou úniou (EÚ) narúša politické napätie. Rusko chce znížením byrokracie, napríklad pri colnom konaní, zlepšením infraštruktúry a privatizáciou štátnych podnikov zvýšiť svoju atraktivitu pre investorov. Uľukajev ocenil, že nemecké firmy aj napriek politicky komplikovaným časom zostávajú verné ruskému trhu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies