Rusko zastavilo mierové rokovania s Japonskom. Týkajú sa druhej svetovej vojny

NETKY.SK • 21 Marec 2022, 18:51 • 2 min
Rusko zastavilo mierové rokovania s Japonskom. Týkajú sa druhej svetovej vojny

MOSKVA - Rusko v pondelok oznámilo, že upúšťa od rozhovorov s Japonskom o podpísaní mierovej zmluvy, ktorá by medzi týmito dvoma krajinami oficiálne ukončila druhú svetovú vojnu. Dôvodom má byť tvrdá reakcia Tokia na inváziu Moskvy na Ukrajinu.

slovakia

left justify in out

Vyhlásenie Ruska prišlo po uvalení ekonomických sankcií zo strany Japonska a skupiny G7 voči ruským finančným inštitúciám a dodávkam čipov pre Rusko v dôsledku jeho invázie na Ukrajinu.

„Ruská strana za súčasných podmienok nemieni pokračovať v rozhovoroch s Japonskom o mierovej zmluve,“ uviedlo v stanovisku ruské ministerstvo zahraničných vecí.

 

img

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov 

 

Rusko a Japonsko stále oficiálne neukončili druhú svetovú vojnu pre pretrvávajúci spor o štyri ostrovy, ktoré Sovietsky zväz anektoval v závere vojny. Moskva tiež oznámila, že ukončuje bezvízový režim pre cesty japonských občanov na tieto ostrovy a odstupuje od rozhovorov o spoločných hospodárskych aktivitách v tejto oblasti. Japonsko považuje štyri sporné ostrovy za svoje územie a používa pre ne názov Severné teritóriá.

 

img

Fumio Kišida

 

Ruský prezident Vladimir Putin vlani povedal, že Tokio a Moskva chcú dobré vzťahy, a je podľa neho absurdné, že stále nepodpísali mierovú zmluvu, informuje agentúra Reuters.

Japonský premiér Fumio Kišida sa v sobotu stretol so svojím indickým náprotivkom Nárendrom Módím, ktorého sa snažil presvedčiť, aby India odsúdila ruskú inváziu na Ukrajine.

 

Prečítajte si tiež: Kto je zodpovedný za podvodné telefonáty členom britskej vlády?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies