Rusko vyprodukovalo v októbri rekordný objem ropy

NETKY.SK • 2 November 2010, 11:49 • 2 min
Rusko vyprodukovalo v októbri rekordný objem ropy

Rusko vyprodukovalo v októbri rekordný objem ropy

slovakia

left justify in out

img

Ruská produkcia ropy vyskočila v októbri o 4 % na nový rekord 10,26 milióna barelov denne (1 barel = 159 litrov). Do prevádzky sa totiž dostali nové polia na ostrove Sachalin, informovalo ruské ministerstvo energetiky.
      Októbrová produkcia stanovila nový historický rekord, keď prekonala doterajší na úrovni 10,16 milióna barelov denne zo septembra. Od roku 1999, kedy sa v Rusku denne vyprodukovalo 6 miliónov barelov ropy, produkcia vzrástla o 70 %. V posledných rokoch totiž do rozvoja nových polí investoval najväčší ruský producent Rosnefť rovnako ako ďalšie domáce aj zahraničné koncerny.
      Rusko v októbri opäť vyprodukovalo viac ropy než Saudská Arábia, ktorá zostala na septembrovej úrovni 8,3 milióna barelov denne, keďže ju obmedzujú ťažobné kvóty OPEC. Saudská Arábia má však rezervné kapacity v objeme viac než 4 milióny barelov ropy denne.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona