Rusko údajne plánuje napadnúť ďalšiu krajinu!

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 14:13 • 2 min
Rusko údajne plánuje napadnúť ďalšiu krajinu!

KIŠIŇOV/MOSKVA - Vo svojom pondelkovom vydaní to napísal britský denník The Times, ktorý sa odvolal na nemenované zdroje z prostredia ukrajinskej armády.

slovakia

left justify in out

Rusko sa vraj pokúsi otvoriť nový front vojny na Ukrajine z Moldavska. Podľa jedného zo zdrojov existuje celý rad indícií, ktoré naznačujú, že v blízkej budúcnosti dôjde k ataku voči Moldavsku. Podľa The Times by krajina zrejme nedokázala vzdorovať ruskej agresii tak dlho ako Ukrajina. K dispozícii má totiž len 3 250 vojakov.

 

img

 

„Domnievame sa, že Kremeľ už prijal rozhodnutie zaútočiť na Moldavsko. Osud tejto krajiny je veľmi dôležitý. Ak Rusi prevezmú kontrolu (nad Moldavskom), budeme z vojenského hľadiska ľahším cieľom a hrozba pre Ukrajinu bude existenčná,“ uviedol jeden z vojenských predstaviteľov.

 

Prečítajte si tiež: Ukrajina priznala, že údajný pilot nazývaný Duch Kyjeva je mýtus

 

Úspešná operácia by podľa The Times umožnila ruskej armáde zaútočiť na kľúčový ukrajinský prístav Odesa zo západu. Ukrajinci sa domnievajú, že Rusko sa pokúsi napadnúť Moldavsko okolo 9. mája, keď bude Moskva prehliadkou na Červenom námestí oslavovať Deň víťazstva. Agentúra Ukrinform v tejto súvislosti napísala, že prezident Vladimir Putin v tento deň môže oznámiť uznanie nezávislosti Podnesterska po vzore scenára z Donbasu.

 

img

 

Šéf Kremľa koncom februára označil Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR) za nezávislé štáty a rozhodol o uskutočnení „špeciálnej vojenskej operácie“. Týmto termínom Moskva dodnes označuje inváziu na Ukrajinu, ktorú jej vojská spustili 24. februára.

 

Možno vás zaujme: Putin vraj podstúpi vážnu operáciu! Plnú moc by mal údajne zveriť kolegovi z tajných služiebtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies