Putin poslal tvrdý odkaz nepriateľom Ruska!

NETKY.SK • 20 Máj 2021, 19:48 • 2 min
Putin poslal tvrdý odkaz nepriateľom Ruska!

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok skonštatoval, že potenciálnym zahraničným agresorom „vyrazia zuby".

slovakia

left justify in out

Silné vyjadrenia padli počas telefonátu s ďalšími ruskými predstaviteľmi, ktorým okrem iného povedal, že snahy o skrotenie Ruska sa datujú na celé stáročia.

 

Nepriateľom vyrazia zuby
„Vždy to tak bolo - len, čo Rusko zosilnelo, našli si zámienky, aby narušili jeho rozvoj," uviedol Putin. Dodal, že kritici Ruska, ktorých nemenoval, považujú za nespravodlivé, že si krajina ponecháva svoje rozsiahle prírodné bohatstvo pre seba.

 

„Každý nás chce pohrýzť alebo nám niečo odhryznúť, ale tí, čo by sa o to chceli pokúsiť, by mali vedieť, že im vyrazíme zuby, aby nemohli hrýzť," varoval ruský líder s tým, že garanciou je rozvoj ruskej armády. V čase napätých vzťahov s USA a ich spojencami považuje Kremeľ modernizáciu armády za prioritu.

 

Snahy o ovládnutie rivala
Rusko-západné vzťahy sa prepadli na úroveň z obdobia studenej vojny po tom, ako Moskva v roku 2014 anektovala Krymv súvislosti s obvineniami zo zasahovania do volieb, hackerských útokov či inými záškodníckymi činnosťami .

Západné sankcie proti Rusku podľa Putina pokračujú v dlhoročnom historickom trende snáh o ovládnutie silného rivala, pričom citoval ruského cára Alexandra III., ktorý tvrdil, že sa všetci boja ich veľkosti.

 

„Aj po tom, ako sme stratili tretinu nášho potenciálu", keď sa po kolapse Sovietskeho zväzu v roku 1991 osamostatnili bývalé sovietske republiky, „Rusko je pre niektorých stále príliš veľké", uviedol.

 

Jadrová veľmoc
Rusko má podľa neho, v porovnaní s inými jadrovými mocnosťami, v súčasnosti najmodernejší strategický jadrový arzenál.

 

V tomto roku podľa Putina krajina minie na obranu prostriedky v hodnote 42 miliárd dolárov, zatiaľ čo rozpočet amerického Pentagonu dosahuje 700 miliárd dolárov.

(1 EUR = 1,2203 USD)
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies