Rusko poslalo pomoc Spojeným štátom v boji proti koronavírusu

NETKY.SK • 1 Apríl 2020, 14:47 • 2 min
Rusko poslalo pomoc Spojeným štátom v boji proti koronavírusu

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin počas telefonického rozhovoru so svojím americkým partnerom Donaldom Trumpom 30. marca diskutoval o vyslaní ruského lietadla so zdravotníckym vybavením na boj proti koronavírusu do Spojených štátov. Uviedol to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Podľa neho strany diskutovali o dôležitosti medzinárodnej spolupráce.

slovakia

left justify in out

Národný anti-rekord pre počet úmrtí spôsobených novým koronavírusom bol stanovený v Spojených štátoch: 865 ľudí tam zomrelo za deň, informovala v utorok Univerzita Johnsa Hopkinsa, ktorá robí výpočty na základe informácií od federálnych a miestnych orgánov. Celkový počet infikovaných sa priblížil k 190-tisíc.

 

Skutočnosť, že Moskva pomáha Washingtonu v situácii s koronavírusom, sa stala známou včera. Lídri oboch krajín hovorili spolu telefonicky a poukázali na význam medzinárodnej spolupráce pri pandémii.

 

Už dnes, 1. apríla podľa nariadenia prezidenta Vladimira Putina, lietadlo ruských vzdušných síl An-124-100 Ruslan s lekárskymi maskami a zdravotníckym vybavením vyletelo do USA, informovalo Ministerstvo obrany Ruskej federácie.

 

Ako uviedla agentúra Reuters, s odvolaním na rezervu Spojených štátov, že Americká rezerva takmer vyčerpala osobné ochranné prostriedky, ako sú respirátory, masky na tvár, lekárske rukavice a župany.

 

Počet obetí koronavírusu v Spojených štátoch sa môže pohybovať od 100 000 ľudí za priaznivým scenárom a až 2,2 milióna ľudí za nepriaznivým scenárom. Vyplýva to z odborných materiálov, ktoré v utorok zverejnila tlačová služba Bieleho domu.

 

Podľa výpočtov, priaznivý scenár zahŕňa medicínsky zásah, tj. opatrenia orgánov na zníženie negatívnych dôsledkov pandémie. V tomto prípade bude miera úmrtnosti od 100 do 220-tisíc ľudí, pri absencii zásahu bude miera úmrtnosti 1,5 – 2,2 milióna ľudí, uvedene vo vydaní.

 

Okrem toho odborníci predpovedajú, že vrchol úmrtnosti na koronavírus v Spojených štátoch sa objaví 15. apríla – v tento deň môže zomrieť 2214 ľudí. Potom sa počet začne znižovať a do 1. júla bude menej ako 100 úmrtí.

 

ria.ru/20200401/1569423811.html

Tass.ru/obschestvo/8131019

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies