Rusko a Ukrajina sa priblížili k dohode o neutrálnom štatúte

NETKY.SK • 18 Marec 2022, 19:55 • 2 min
Rusko a Ukrajina sa priblížili k dohode o neutrálnom štatúte

MOSKVA – Rusko a Ukrajina sa priblížili k dosiahnutiu dohody o neutrálnom štatúte Ukrajiny, uviedol v piatok hlavný vyjednávač ruskej delegácie na mierových rokovaniach Vladimir Medinskij. TASR správu prevzala z agentúry AP.

slovakia

left justify in out

Neutrálny štatút Ukrajiny a to, že táto krajina nevstúpi do NATO, je podľa jeho slov jednou z „kľúčových záležitostí rozhovorov“. „Je to záležitosť, v ktorej sa postoje oboch strán maximálne priblížili,“ povedal Medinskij pre ruské tlačové agentúry.

 

img

 

Obe krajiny sú podľa jeho vyjadrení v „polovici cesty“ v oblasti záležitostí súvisiacich s demilitarizáciou Ukrajiny. Stretnutie medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským je podľa Medinského možné uskutočniť po tom, ako vyjednávači dosiahnu návrh dohody o ukončení bojov a vlády oboch krajín tento návrh schvália.

 

Možno vás zaujme: Ruskí kozmonauti odleteli na Medzinárodnú vesmírnu stanicutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies