Rusi napriek sankciám bohatnú na vývoze ropy viac ako predtým

NETKY.SK • 11 Júl 2022, 21:25 • 2 min
Rusi napriek sankciám bohatnú na vývoze ropy viac ako predtým

MOSKVA/ INDIA - Dovoz ruskej ropy do Indie vzrástol minulý mesiac na rekordných približne 950 000 barelov denne.

slovakia

left justify in out

Od začiatku vojny na Ukrajine USA a ich spojenci, tlačia na dovozcov ropy, aby dovoz suroviny z Ruska obmedzili a znížili tak možnosti Moskvy pokračovať v konflikte. Indické rafinérie však urobili pravý opak, objem dovozu z Ruska podstatne zvýšili. Napríklad v 2. kvartáli minulého roka tvorila ruská ropa z celkového dovozu suroviny do Indie iba 0,5 %. V júni tohto roku sa Rusko podieľalo na celkovom indickom dovoze tejto suroviny takmer pätinou.

 

Prečítajte si aj: Erdogan v telefonáte s Putinom a Zelenským: Už stačilo!

 

img

 

Podľa analytikov sa India chce vyhnúť chybe, akú urobila v minulosti, keď pristúpila na americké sankcie voči Iránu a dovoz ropy z tejto krajiny zastavila. Kým India vtedy vďaka tomuto kroku ekonomicky strádala, susedná Čína, ktorá na sankcie nepristúpila, profitovala. 

 

Mohlo by vás zaujímať: Napätie medzi Gréckom a Tureckom sa stupňuje, za všetko môžu Siví vlci

 

Zatiaľ, čo v Európe hovoria mnohí odborníci o blížiacej sa recesii, akú svet zažil len po prvej a pred druhou svetovou vojnou, Rusku sa tak napriek sankciám darí. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies